Sterowanie bramą magazynu na wynajem Biała Podlaska

To, że brama wjazdowa do magazynu self storage na wynajem musi być otwierana automatycznie, nie podlega dyskusji. Jakie są systemy otwierania takiej bramy? Oto kilka z nich, które sam rozważałem wraz z argumentacją “za” i “przeciw”. Rozważam tu magazyn self storage na placu magazynowym w formie niezależnych pomieszczeń – boksów magazynowych z dostępem z zewnątrz takim jak nasz, takie niewielkie garaże na wynajem w Białej podlaskiej.

Pilot do bramy wjazdowej

Coś, co sprawdza się doskonale na zamkniętym osiedlu lub w otoczeniu domu, jest całkowicie bez sensu przy placu magazynowym z magazynami na wynajem self storage. Nie mamy możliwości, aby każdemu wynajmującemu udostępnić pilot do bramy. Nie mamy też nadzoru (rejestru) wejść i wyjść z obiektu.

Kod dostępu do wprowadzenia na klawiaturze

Manipulator przy bramie wjazdowej, lub w wersji “wypas” przy każdych drzwiach wejściowych przy poszczególnych magazynkach wydaje się być rozwiązaniem optymalnym. Jednak, gdy przyjrzymy się bliżej tej funkcjonalności, która wymusza wychodzenie z pojazdu (najczęściej w śnieg lub deszcz), aby wprowadzić kod dostępu przy bramie, nie jest to opcja idealna.

Aplikacja do otwierania bramy

W przypadku aplikacji na telefon do otwierania bramy, nie jest już tak źle. Podobnie jak w przypadku aplikacji do paczkomatów Inpostu, brama jest otwierana zdalnie z poziomu telefonu z zainstalowana aplikacją. Właściciel obiektu ma wgląd do rejestru wejść i wyjść na obiekt. Tu spotkałem się z dwoma rozwiązaniami. W jednym aplikacja działa w bezprzewodowej sieci obiektu. Na etapie wstępnej konfiguracji aplikacji konieczne jest podłączenie się do sieci wifi placu, wprowadzenie np. adresu IP urządzenia odpowiedzialnego za sterowanie bramy oraz ustawienie haseł. Może to być zbyt skomplikowane dla osób niebędących na bieżąco z technologią. Drugie rozwiązanie, bardziej przyjazne opiera się na aplikacji komunikującej się z automatyka bramy przez Internet.

Otwieranie bramy na telefon

Ostatnie rozwiązanie, jakie przychodzi mi do głowy – i jakie wdrażamy obecnie w Górna Park Biała Podlaska to bramka GSM podłączona do automatyki bramy. Administrator wprowadza numer wynajmującego do systemu. Wynajmujący może otworzyć bramę dzwoniąc z autoryzowanego numeru telefonu na telefon bramki gsm obiektu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *